نحوه چینش چند قاب عکس بر روی دیوار

مقدمه

در این مطلب آموزشی به نکاتی که در حین چیدن چند قاب عکس در کنار هم باید به آن توجه داشت صحبت میکنیم
در ابتدا پنج نکته اصلی پیرامون انتخاب عکس مناسب برای قاب کردن و سپس به نکاتی درباره چینش قاب های مختلف کنار هم میپردازیم...


در هر عکس پر اهمیت ترین بخش آن را انتخاب کنید
با پوشاندن بخش های کم اهمیت تر، توجه بیننده را بر روی موضوع اصلی متمرکز کنید. برای آنکه بهترین کادر را انتخاب کنید، چهار نوار با مقوای سیاه ببرید و با استفاده از آن بخش هایی از عکس را که نمی خواهید دیده شود، بپوشانید. به این ترتیب کادر ایده آل خود را پیدا کنید. در نهایت قسمت های کم اهمیت در پشت پاسپارتو پنهان می شود.


به نقطه کانونی دیوار توجه کنید
یک نقطه کانونی در نظر بگیرید. مرکز مجموعه قاب هایی که بر روی دیوار نصب می کنید باید هم ارتفاع با چشم باشد. 165 تا 170 سانتی متر ارتفاع از روی زمین، نقطه خوبی برای مرکز تصویر است.


 عکس های قدیمی را ترمیم کنید
عکاسی ها در از بین بردن لکه ها، پارگی ها و بی رنگ شدن عکسهای قدیمی به شما کمک می کنند.  شما میتوانید از خدمات آنلاین ترمیم و چاپ عکس ایزی فریم هم استفاده کنید


در انتخاب رنگ دیوار دقت کنید
رنگ دیوار در نمایش تصویری که با تابلو ها بر روی آن می سازید، نقش مهمی ایفا می کند. از این پس به نقش رنگ دیوار در موزه ها و گالری های هنری بیشتر دقت کنید و با کمک رنگ ها، ترکیب چشمگیری را با تابلوهای تان بسازید.


از دیوار و قاب ها محافظت کنید
برای حفاظت از دیوار و قاب های خود می توانید از گیره های مناسب که از انواع قدیمی ترشان محکم تر هستند، استفاده کنید. همچنین از ضربه گیر برای جلوگیری از خراشیدگی و آسیب رسیدن به دیوار استفاده کنید. تمامی قاب های قابسازی آنلاین ایزی فریم، دارای گیره مناسب برای نصب بر روی دیوار و ضربه گیر جهت جلوگیری از خراشیدگی بر روی سطح دیوار هستند.

 


ایده هایی برای چینش قاب ها بر روی دیوار :


1- شطرنجی
برای انکه یک مدل شبکه ای ایجاد کنید، ابتدا تابلوی وسطی را قرار دهید، سپس چهار تابلوی بزرگتر را آویزان کنید و در انتها باقی قابها را مثل تصویر بر روی دیوار نصب کنید

شطرنجی


 2- مربع 9 تایی
هرچند این مدل یکی از ساده ترین مدل های چینش تابلو روی دیوار است، اما مدل فوق العاده جذابی برای این کار است. فقط دقت کنید که فاصله بین تابلوها مساوی باشد.

مربع 9 تایی


 3- ردیف کردن تابلوها در اضلاع خارجی
در این مدل در لبه های بیرونی مجموعه قاب ها، تعداد بیشتری از تابلوها چیده می شوند. تابلوها را در ردیفهای متعادل بچینید، هرچند فاصله آن ها یکسان نباشد.

اضلاع خارجی


 4- بازتابی
تابلوهای با سایزهای متفاوت را مانند تصویر در یک ردیف بچینید و یک ردیف هم در پایین همانند بالا تکرار کنید تا شکلی مثل ردیف بالا ایجاد شود.

بازتابی


5- چرخشی
ابتدا تابلوی مرکزی را انتخاب و نصب کنید، سپس به صورت جرخشی وارد لایه های خارجی شوید. دقت کنید که فاصله بین تابلوها و همچنین فاصله با تابلوی مرکزی ثابت باشد.

چرخشی


6- مدل مرکزی
دو تابلو را در مرکز تصویر قرار دهید، سپس در طرفین آن چند تابلو ردیف کنید تا مانند تصویر، چینش متعادلی به دست آید.

مرکزی

 

 

ایزی فریم را در اینستاگرام دنبال کنید

به کانال تلگرام ایزی فریم بپیوندید

طراحی دیوار 0 چینش قاب عکس 0 قاب های ترکیبی 0