راهنما سایز

برای مثال قصد داریم یک عکس چاپ شده یا یک اثر هنری را که روی کاغذ یا مقوا نقاشی شده، اندازه گیری کنیم و سپس برای آن قاب سفارش دهیم. پس مراحل زیر را باید برای اندازه گیری انجام دهیم :
  • ابتدا اثر را روی سطحی صاف قرار می دهیم.
  • به کمک خط کش یا متر فلزی اندازه های دقیق افقی و عمودی اثر را محاسبه و یادداشت می کنیم.
اندازه افقی و عمودی
 • بهتر است این کار را دو بار انجام دهیم تا از دقت اندازه ها اطمینان حاصل کنیم.
 • برای مثال اندازه دقیق این اثر 18سانتیمتر در 24 سانتیمتر است.
  اندازه افقی اثر : 18 سانتیمتر
  اندازه عمودی اثر : 24 سانتیمتر
 • بسیار خوب، حالا اگر بخواهیم این اثر را قاب کنیم و به پاسپارتو احتیاج نداشته باشیم، کافی است همین اندازه ها را در قسمت « اندازه » قابسازی آنلاین ایزی فریم وارد کنیم و بعد از انتخاب نوع قاب و شیشه، سفارش خود را ثبت کنیم.
توجه داشته باشید که حاشیه ای باریک از دور تا دور اثر به زیر لبه قاب رفته و دیده نخواهد شد. این حاشیه بسته به نوع قاب از 5 تا 10 میلیمتر است.
برای اندازه گیری بوم یا شاسی هم به همین صورت عمل می کنیم فقط باید از قاب های نوع دیپ استفاده کنیم و گزینه ی « می خواهم بوم یا شاسی را قاب کنم » را در آخرین مرحله انتخاب کنیم. با انتخاب این گزینه کارشناسان ایزی فریم با شما تماس می گیرند تا در صورت نیاز، گیره هایی برای محکم شدن بوم یا شاسی در قاب برای شما ارسال شود.
 
اثر قاب شده

تصویر قاب شده اثر
نقاشی استفاده شده در این آموزش اثر آبرنگ استاد علی اکبر صادقی است.


حالا اگر بخواهیم برای این اثر هنری پاسپارتو هم سفارش دهیم ، باید ابتدا آموزش اندازه گیری پاسپارتو را مشاهده کنیم برای مشاهده آموزش اندازه گیری پاسپارتو اینجا را کلیک کنید.